Odborná exkurze 1.E v Praze

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: ČLA Trutnov
Vytvořeno: 04 prosinec 2017

Dne 29. 11. 2017 se studenti prvního ročníku ze střediska ve Svobodě nad Úpou zúčastnili jednodenní exkurze v Praze. Nejprve jsme navštívili budovu Národního divadla. Ptáte se, na čem jsme byli? Odpověď zní „na střeše“… a to doslova a do písmene.

Předem domluvený průvodce nás totiž zavedl do všech zajímavých zákoutí našeho Národního divadla od sklepních prostor, kde jsou umístěny základní kameny, až po střešní vyhlídku. Prohlédli jsme si sochy a obrazy v jednotlivých patrech, dozvěděli se několik zajímavostí o osvětlení, oponě, orchestřišti a jevišti. Opravdu nevšední zážitek. Po návštěvě Karlova mostu jsme procházkou přišli až na Letnou, kde se v sousedství Technického muzea nachází Národní zemědělské muzeum. V muzeu si studenti prohlédli pavilóny zaměřené na les a myslivost, rybářství a vodu a samozřejmě také zemědělské a lesnické stroje. Ocenili jsme zejména interaktivní části jednotlivých expozic.

Autor článku: Mgr. Petra Adamcová & Mgr. Marcela Molnárová

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.