Odborná exkurze 3. ročníků v semenářském závodě

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Ing. Jan Téra
Vytvořeno: 15 únor 2018

V úterý, dne 13. 2. 2018 vyjeli studenti ročníků 3.B a 3.O za názornými ukázkami lesního semenářství a školkařství do Týniště nad Orlicí a nedalekých Albrechtic nad Orlicí.

Krátce po osmé hodině byli studenti se svým učitelem Ing. Janem Térou přivítáni v Semenářském závodě (LČR s.p.) paní ředitelkou, Ing. Zuzanou Neznajovou. Zde potom následovala přednáška pracovníka ÚHÚL, Ing. Miloše Pařízka o uvádění reprodukčního materiálu lesních dřevin do oběhu a o evidenci ERMA. V dopoledních hodinách si potom prohlédli celý provoz Semenářského závodu s praktickými ukázkami luštění a skladování osiva lesních dřevin.

V odpoledních hodinách studenti navštívili lesní školky Albrechtice nad Orlicí společnosti Lesoškolky s.r.o., které jim předvedla vedoucí střediska paní Danuta Prokůpková. Zde studenti shlédli novou plnící a osevní linku, technologie pěstování krytokořenného sadebního materiálu, klimatizované sklady a mnoho dalších školkařských strojů a vybavení. V závěru tohoto článku bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem našim průvodcům za přínosné a názorné ukázky a za jejich čas, který nám věnovali.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.