Týden s francouzskými partnery - projekt TWAS

Kategorie: Projekty
Autor: Mgr. Lenka Paťavová
Vytvořeno: 29 listopad 2017

20. listopadu 2017, začal týden s francouzskou skupinou. Zahájení započali trubači z naší školy. Poté jsme se představili my, česká skupina, kdy jsme o sobě řekli pár vět. Následně jsme francouzské skupině představili jednotlivé resorty lázní a videa o Trutnově.

O prezentaci naší školy se postarali naši spolužáci. Kateřina Marešová nám představila sokolnictví se svým dravcem jménem Artemis a Martin Špreňar předvedl vábení jelenů na řevnici, ukázal mladého i starého jelena. Na závěr jsme si zahráli hru na otázky a odpovědi. Pak už jsme si jen připili, snědli připravené občerstvení v podobě jednohubek, buchet a zvesela jsme vstoupili do konečné fáze projektu. Téhož odpoledne se francouzští studenti vydali na prohlídku do prvního resortu, lázní Velichovky.

Nastalo úterní ráno, kdy jsme se společně vydali do zasněžených Janských Lázní. Jako první bod programu pro nás přichystali přednášku o lázních samotných a jednotlivých léčebných procedurách. Později jsme si veškerá místa prošli a měli jsme i možnost se podívat, jak děti cvičí. Po vydatném obědě jsme navštívili novou Stezku korunami stromů, kam jsme došli na sněžnicích. Cestou po vyhlídce stezky jsme poslouchali přednášku o KRNAPu a o samotné stezce. Celí unavení a nabití novými zážitky jsme usedli do pohodlí školního autobusu. Večer jsme měli možnost se sejít a francouzským studentům ukázat kouzlo Trutnova.

Středečního dne se účastnili jen francouzští studenti. Dopoledne si prohlédli historické lázně Kuks a Braunův betlém. Odpoledne měli možnost vidět zákoutí v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem, která jsou normálním návštěvníkům nedostupná.

Čtvrtečního dne se opět účastnili jen francouzští studenti. Jejich cesta vedla do papírny ve Velkých Losinách, kde je čekala zajímavá přednáška. Odpoledne následoval ještě jeden výklad týkající se lázeňského resortu a přilehlého parku, pak už si jen užívali skvělé lázně Velké Losiny.

Páteční den začal v učebně chemie, kdy jsme dělali rozbory vod z jednotlivých lázní. Měřili jsme pH, teplotu, vodivost a antokyany pomocí výluhu z červeného zelí.
Následovala dlouhá cesta do Karlových Varů, kam jsme přijeli večer a ubytovali jsme se. Užívali jsme si společné chvíle a měli možnost se více seznámit.

Sobotní den byl deštivý, ale to nám nevadilo. Po chutné snídani v podobě švédského stolu jsme se vydali do centra k hotelu Thermal. Tam na nás čekal průvodce Luboš, který nás provedl skrze jednotlivé prameny a pověděl nám o městě. Po prohlídce pramenů jsme nasedli na zdejší MHD a dojeli jsme k restauraci v blízkosti lázní, ve kterých jsme se koupali. Po zábavě v bazénu jsme měli rozchod po kolonádách. Večer jsme si opět užívali společné chvíle plné zábavy.

Nedělní ráno bylo plné smutku, jelikož nastal čas loučení. Cestou jsme si užívali poslední chvíle spolu. V Praze jsme se museli rozloučit. Francouzi čekali na letadlo a my pokračovali v cestě do Trutnova.

Celý týden se nesl v dobrém duchu a všichni jsme navázali nová přátelství. Věříme, že nastane den, kdy se opět sejdeme a obnovíme přátelské vztahy.

Naše cesta do Karlových Varů začala hned po škole, sbalili jsme si zavazadla a nasedali do autobusu. Cestou jsme zpívali, tancovali a poslouchali hudbu. Cesta rychle utekla. Dorazili jsme k našemu ubytování. První dojem byl dobrý. Těšili jsme se, jak si společné chvále užijeme. Poté jsme šli na večeři, kde jsme se výborně najedli. Později jsme se sešli na klubovně a bavili se.
V sobotu jsme se nasnídali a šli pěšky do města, kde jsme měli sraz s Lubošem, který nás prováděl celé odpoledne a říkal nám informace o lázních. Potom jsme zašli do restaurace na výborný oběd. Odpoledne jsme se šli koupat do Alžbětiných lázní. Bylo to tam pěkné a užili jsme si to. Večer jsme si dali večeři a dostali jsme volný večer.
V neděli jsme brzy ráno vstali a jeli zpět domů. Cestou jsme vyložili Francouze v Praze, rozloučili jsme se. Doufáme, že se někdy znovu setkáme.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.