Lázně Poděbrady - projekt TWAS

Kategorie: Projekty
Autor: Mgr. Lenka Paťavová
Vytvořeno: 22 prosinec 2017

Dne 14. prosince 2017 jsme v rámci projektu TWAS - Thermal Waters And Spas navštívili další lázně - Lázně Poděbrady. Díky paní průvodkyni jsme se dozvěděli mnoho informací o historii lázní i lázeňských procedurách.

Lázně Poděbrady je největší poskytovatel lázeňské péče ve Středočeském kraji. Od roku 1908 sem jezdí lidé za odpočinkem, regenerací a léčbou. Hlavním léčebným zdrojem je přírodní minerální voda - Poděbradka. V těchto lázních se léčí onemocnění oběhového systému – léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronické formy ischemické choroby srdeční, cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění žilního systému dolních končetin. Nemoci z poruch výměny látkové – diabetes mellitus. Nemoci pohybového aparátu – zejména léčba po operacích velkých kloubů (endoprotézy) a dále bolestivé stavy páteře a velkých kloubů. Nemoci nervové - polyneuropatie, kořenové syndromy. Léčebná koupel musí mít 34°C a více. Koupele jsou uhličité a bublinky usazující se na chloupcích budí dojem tepla. Doba koupelí se pohybuje okolo 15 minut. Součástí léčby jsou také rehabilitace. Kapacita lázní je 700 míst. V posledních letech jezdí lidé do Lázní Poděbrady i za komerčními wellness pobyty. V parku se nachází Eliščin pramen.
My jsme měli možnost nahlédnout do vodoléčebného sálu, kde jsme viděli vany, ve kterých probíhají koupele trvající také 15 minut a voda je teplá 37°C. Do koupelí je možné přidání různých přísad (vonná sůl, oleje,…). Také jsme viděli vířivky pro pacienty, jež jsou po operaci horních končetin a srdce. Další léčebnou metodou, se kterou jsme měli možnost se seznámit, je vpichování kysličníku do těla pomocí injekcí. Injekcí je za celý pobyt kolem 10 - 12, píchá se 30 mg pod kůži a po vpichu kysličníku je cítit nepříjemné pálení. Díky těmto injekcím dochází k roztažení a regeneraci cév, uvolnění svalů.

Laburdová Kateřina (třída 3.O).

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.