Připomínka Křišťálové noci v Uffu

Kategorie: Aktuality
Autor: ČLA Trutnov
Vytvořeno: 14 listopad 2017

Pokud by si snad nezasvěcený nebo nepoučený čtenář myslel, že v našem příspěvku ohlašujeme začátek nadcházející plesové sezóny, hrubě by se mýlil.

Výročí Křišťálové noci, které připadá na 9. listopadu, se týká hrůzných událostí z roku 1938, kdy byla mimo jiné vypálena také synagoga v přímém sousedství naší školy v Trutnově. Každoročně tyto události připomíná také festival Devět bran, v jehož rámci se uskutečnil komponovaný pořad pro školy. Akce v trutnovském centru Uffo se zúčastnili také studenti 1. a 2. ročníku oboru Lesní mechanizátor ze Svobody nad Úpou.

Hlavním přínosem pořadu bylo osobní svědectví prof. Alexandra N. Frieda. Dvaadevadesátiletý profesor, který přežil pobyt ve třech koncentračních táborech a pochod smrti, popsal své přímé zkušenosti s nacisty. Ve svém emotivním projevu přiblížil studentům hrůzy války a varoval před projevy nacismu v dnešní společnosti. Jeho vzpomínky doprovodila zpěvem a hudbou skupina Augenblick s písněmi v hebrejštině a v jidiš.

Autor článku: Mgr. M. Molnárová, Mgr. P. Adamcová

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.