Jelení abnormalita na Školním polesí

Kategorie: Kroužek myslivosti
Autor: Ing. Tomáš Herčík
Vytvořeno: 05 leden 2018

Koncem prosince byl v naší honitbě Školní polesí uloven pětiletý jelen s velmi atypickou vadou pro tento druh zvěře. Jedná se o jedince s přerostlými spárky. Až na levý zadní běh, který vypadá zcela normálně, jsou zbylé tři očividně přerostlé. Nejvíce přerostlým během je pravý zadní běh.

Z fotografií je patrné, že i oba přední běhy jsou přerostlé, i když méně než zmíněný pravý zadní běh. Toto postižení se podepsalo i na horší pohyblivosti tohoto kusu. Hmotnost jelena po vyvržení činila 80 kg. I zkušení „krkonošští jelenáři“ se nad tímto úlovkem pozastavují s tím, že se s ničím takovým ve své myslivecké praxi nesetkali. Úspěšnému lovci, Petru Jiránkovi, přejeme Lovu zdar!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.