Pracovní kroužek Domova mládeže

Kategorie: Pracovní kroužek
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 26 prosinec 2017

Vedle známých kroužků, které na škole působí, existuje ještě  jeden nenápadný, ale nikoliv bezvýznamný. Vede jej vychovatel pan Miloš Vlášek, který svůj kroužek nazval kroužek pracovní. Nyní několik aktivit z činnosti kroužku.

V září se uskutečnilo seznamovací opékání špekáčků v areálu DM. Zúčastnili se jak noví, tak i staří členové. Nejprve se vše poklidilo, uhrabalo, naštípalo dříví a mohlo se začít. Akce se velice vydařila a všem moc chutnalo.

Při dalších setkáních se většinou uklízelo v okolí domova mládeže a kolem udírny a ohniště. Těchto akcí se začaly zúčastňovat i první studentky, které se do kroužku přihlásily. Při špatném počasí  se scházeli členové v  oblíbené dílně. Zde  vyráběli například hmyzí hotely, opravovali nářadí a také si prostory znovu vymalovali. Členové kroužku se také podíleli na velké likvidaci starého nábytku na DM. Třídili ho, rozebírali a později i nakládali k odvozu.

Před Vánocemi došlo na výrobu adventních věnců, které byly následně darovány škole a domovu mládeže. Všichni se podíleli na vytváření ozdob, které zkrášlují i vánoční stromeček ve škole a jež se prodávaly i na různých vánočních trzích. Velice šikovný student prvního ročníku začal vyrábět i pěkné klíčenky, které byly společně s ozdobami součástí vánočních balíčků, jež byly zhotoveny pro tombolu školní besídky. Děvčata napekla pro členy kroužku i výborné cukroví. Společně pak členové kroužku poseděli a popřáli si hodně štěstí v novém roce a plánovali, čím se budou v rámci kroužku zabývat v budoucnosti. Plánů mají opravdu hodně.

Věříme, že se pracovnímu kroužku i nadále bude dařit a neopustí je dobrá nálada, která při  setkáních panuje. Je na místě na tomto místě ocenit především vedoucího kroužku panu Miloše Vláška za to, jakým způsobem kroužek vede a za jeho pracovitost, šikovnost a nápady, které jsou jistě velkou motivací nejen pro členy kroužku. Miloši, opravdu velký dík.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.