Integrovaný regionální operační program

Umožnění vyváženého rozvoje území, zkvalitnění infrastruktury, zlepšení veřejných služeb a správy a zajištění udržitelného rozvoje v obcích, městech a regionech.

O projektu Integrovaný regionální operační program

Integrovaný regionální operační program (IROP) navazuje na sedm regionálních operačních programů a který byl schválen Evropskou komisí 4. června 2015 a celkově z něj žadatelé mohou čerpat až 4,6 miliard €.

Královéhradecký kraj ve spolupráci s CIRI a svými středními školami připravuje řadu projektů, které řeší rekonstrukce objektů, modernizace učeben a pořízení nového vybavení. Záměry se v rámci podpory odborného vzdělávání ucházejí o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v hodnotě 470 milionů..

Projekt a žádost za více než 35 milionů korun si připravil ve spolupráci s CIRI i ředitel České lesnické akademie v Trutnově Mgr. Jan Korbelář. Navazuje tak na již jim dříve realizovaný projekt Centra odborného vzdělávání v lesnictví za 38 miliónů korun a simulátorů harvestorových technologií v hodnotě 4 mil. Kč. S pomocí dotace bude pořízen další simulátor pro harvestory Valmet, harvestor a vyvážecí traktor značky John Dere a za dalších 10 mil. školkařské strojní vybavení pro práci ve školkách pro budoucí lesníky.

Žádost o dotaci spadá do výzev 32 a 33 již byla podána a nyní čeká na vyhodnocení. V případě přidělení dotace by podpora měla dosahovat 90 procent způsobilých výdajů a projekt by musel být ukončen v příštím roce.

Neví se, jak dopadne vyhodnocení podaných žádostí, nicméně již bylo zahájeno výběrové řízení s odkládací podmínkou tak, aby v případě přiznání dotace mohla realizace projetu začít co nejdříve a byl splněn termín ukončení. Dle posledních informací projekt získal ze stanoveného rozmezí 30 – 45 bodů bodů 40, které ho předurčují k realizaci.

1170E H
Drtič klestu
Půdní fréza
Rýčový stroj
Simulátor 1
Simulátor 2
Traktor
Vyvážečka
Vyzvedávač
Štěpkovač Lind

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.