Přijímací řízení

Aktuální informace

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018

Důležité upozornění

Upozorňujeme Vás na povinnost odevzdat do 10 pracovních dnů od zveřejnění výsledků (28.4.2017) přijímacího řízení škole zápisový lístek. Nejlépe formou osobního doručení či jeho zaslání doporučeným dopisem.

Informace o přijímání žáků ke studiu 2017/2018

Přijímací řízení do všech tří maturitních studijních oborů proběhne s využitím pilotního ověřování jednotných přijímacích zkoušek, které vyhlásilo MŠMT a organizuje CERMAT. Více informací o přijímacím řízení najdete na stránkách www.cermat.cz. Ředitel školy rozhodl podle § 60 odst. 2 a 3 školského zákona o konání přijímacích zkoušek v rámci přijímacího řízení a stanovil jednotná kritéria pro uchazeče o přijetí do 1. ročníků pro školní rok 2017/2018.

 • Ilustrační testy pro čtyřleté obory vzdělávání.
 • U oboru Lesní mechanizátor se přijímací zkoušky nekonají.
 • Řádný termín konání testů je 12. a 19.4.2017.
 • Náhradní termín je 11. a 12.5. 2017.

Kritéria přijímacích zkoušek

 1. Znalosti uchazeče vyjádřené hodnocením na vysvědčení z konce druhého pololetí 8. třídy a z konce první pololetí. 9. třídy (maximálně 50 bodů - tento bodový zisk se započítává v lineárním pořadí, přičemž za průměr 1 získá uchazeč 50 bodů).
 2. Účast na okresních a vyšších kolech školních postupových soutěží (15 bodů).
 3. Výsledky přijímacího řízení z MATEMATIKY a ČESKÉHO JAZYKA (50 bodů za JEDEN předmět, dohromady maximálně 100 bodů).

V celkovém hodnocení lze získat maximálně 165 bodů. Uchazeči budou přijímáni dle výsledků až do naplnění kapacity příslušného oboru vzdělávání.

Důležité informace

Uchazeči o studium podávají školám přihlášku k přijímacímu řízení nejpozději do 1. března 2017. Vzor přihlášky byl stanoven MŠMT a je ke stažení v podrobnějších informacích k přijímacím zkouškám. Škola pozve k vykonání zkoušky v řádném termínu testů uchazeče, kteří ji uvedli v přihlášce jako první v pořadí. Škola dále pozve k vykonání zkoušky v řádném termínu testů uchazeče, kteří ji uvedli jako druhou v pořadí, za podmínky, že škola, kterou uvedli jako první v pořadí se pokusného ověřování neúčastní. Informaci o žácích podle věty druhé tohoto odstavce předá Centrum škole do 31. března 2017. Uchazeče, kteří se z důvodů hodných zřetele nemohli zúčastnit jednotného testu v řádném termínu testů, přihlásí ředitel k náhradnímu termínu testů do 28. dubna 2017.

Upozornění

 • Součástí přihlášky je potvrzení o zdravotní způsobilosti ke studiu.
 • V případě neotevření některého oboru z důvodu nedostatku přihlášených bude těmto uchazečům nabídnuto případné volné místo na jiném studijním oboru.

Přijímáme žáky do těchto oborů středního vzdělávání

Střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou

41-46-M/01 Lesnictví

 • Předpokládaný počet přijatých - 60.
 • Dálková forma studia Lesnictví bude otevřena při dostatečném počtu uchazečů (30).

41-45-M/01 Mechanizace a služby

 • Předpokládaný počet přijatých - 30.

16-01-M/01 Ekologie a životní prostředí

 • Předpokládaný počet přijatých - 30.

Střední vzdělání ukončené závěrečnou zkouškou

41-56-H/01 Lesní mechanizátor

 • Předpokládaný počet přijatých - 30.
 • Přijímací zkouška u tohoto oboru se nekoná.
 • U tohoto oboru možnost měsíčního a prospěchového stipendia.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.