16. 7. se na střelnici v Jičíně pod vrchem Zebínem konal republikový přebor ČMMJ ve střelbě z malorážky mládeže. Naši školu reprezentovalo celkem 16 střelců. Velmi dobře se vedlo Martině Ticháčkové, která se s nástřelem 362 umístila v kategorii juniorek na 3. místě. Ještě lépe dopadla její mladší sestra Klára.

Budíček ve 3 ráno, dlouhá cesta k Tachovu, úmorné teplo a dlouhé čekání na vyhlášení výsledků. Asi tak by se dal popsat další závod našich střelkyň. Ani ve třetím kole Fomeicupu nechyběla zástupkyně ČLA na stupních vítězů. Na 3. místě s nástřelem 379 bodů to byla Klára Ticháčková.

Další kolo Fomeicupu se konalo v neděli 22. 5. v Dnešicích u Plzně a naše střelkyně nesměly chybět. Ve stále nabitější konkurenci se děvčata opět neztratila. Klára Ticháčková se v kategorii juniorek, i celkově, umístila na skvělém 3. místě s nástřelem 386 bodů. Martina Ticháčková byla s nástřelem 364 bodů na 5. místě.

Tým našich střelců se o víkendu zúčastnil I. kola dlouhodobé soutěže ve střelbě Fomeicup 2022 v Jičíně. V kategorii juniorek se na prvním místě umístila naše Klára Ticháčková a na druhém místě Martina Ticháčková. V kategorii juniorů se v tvrdé konkurenci vedlo nejlépe Václavu Ulvrovi na 9. místě.

Střeleckou soutěží O pohár starostky Valdic se rozjel kolotoč malorážkových závodů K4M, do kterých zasáhnou i naděje ČLA Trutnov. V sobotu 9. 4. na střelnici pod vrchem Zebínem střelcům počasí opravdu nepřálo.

Prvním letošním střeleckým závodem byl Celostátní přebor ČMMJ ve střelbě ze vzduchovky, který se konal 26. 3. v Mříčné. Ačkoli je pro naše děvčata střelba ze vzduchovky pouze doplňkovou disciplínou ke střelbě z malorážky, zvládla soutěž nad očekávání.

V sobotu 25. září se naše děvčata zúčastnila Celorepublikového poháru ČMMJ ve vzduchovce a opět nezklamala. Klára Ticháčková obsadila 2. místo a Martina Ticháčková si vystřílela 3. místo.

Ani o prázdninách střelecký kroužek nezahálel a zúčastnil se několika závodů ve střelbě z malorážky. Celá sezóna byla poznamenána Covidem, ale i tak naše děvčata s minimem tréninku obstála.

II. kolo střelecké soutěže Fomeicup hostila střelnice Lesů města Písek 26.6.2021 a tým střelkyň naší školy nemohl chybět. O tom, že nebývá vždy posvícení, se přesvědčila Martina Ticháčková a Eliška Kovačková.

Ani o letních prázdninách děvčata ze střeleckého kroužku nezahálela a zúčastnila se dvou kol dlouhodobé střelecké soutěže Fomeicup 2020.

Anna Bednářová z 3.E oboru Lesní mechanizátor se s velkými úspěchy věnuje střelecké disciplíně trap. Na následujících řádcích Anna hodnotí právě ukončenou sezonu 2019.

Celá dlouhodobá střelecká soutěž se skládá ze 4 závodů a do celkového vyhodnocení se počítají 3 nejlepší výsledky. Střílí se malorážkou na 50 m po deseti ranách na terč lišky vsedě s oporou o lokty, na terč srnce s oporou pevné tyče, na terč kamzíka z volné tyče a na terč divočáka z volné ruky.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.