Rádi bychom vám představili nového člena školy, který se od září stane součástí kynologického kroužku. Aron je Německý dlouhosrstý ohař pocházející z chovatelské stanice z Rechenburgu. Kynologie je u nás čím dál oblíbenější, proto jsme rádi, že se rozrůstají nejen studentské řady, ale také ty psí.

16. 7. se na střelnici v Jičíně pod vrchem Zebínem konal republikový přebor ČMMJ ve střelbě z malorážky mládeže. Naši školu reprezentovalo celkem 16 střelců. Velmi dobře se vedlo Martině Ticháčkové, která se s nástřelem 362 umístila v kategorii juniorek na 3. místě. Ještě lépe dopadla její mladší sestra Klára.

V květnu jsme se věnovali úklidu prostor mezi DM a budovou VOŠ a vybudovali nové schody k altánu. Pomohli jsme bývalému panu řediteli Štychovi uklidit uhlí na chalupě v Hodkovicích a na začátku června jsme úspěšně zakončili roční studium polštiny v rámci projektu KOMPETENCE 4.0.

Budíček ve 3 ráno, dlouhá cesta k Tachovu, úmorné teplo a dlouhé čekání na vyhlášení výsledků. Asi tak by se dal popsat další závod našich střelkyň. Ani ve třetím kole Fomeicupu nechyběla zástupkyně ČLA na stupních vítězů. Na 3. místě s nástřelem 379 bodů to byla Klára Ticháčková.

Kroužek včelařů při ČLA Trutnov vytočil v letošním roce první med. Snůška je vcelku dobrá a první stočení nám dalo cca 55kg medu. Točili jsme jarní, velmi světlý med lahodné chuti. Děkuji všem členům, kteří se na této akci podíleli. Aleš Škoda - garant včelařského kroužku

Další kolo Fomeicupu se konalo v neděli 22. 5. v Dnešicích u Plzně a naše střelkyně nesměly chybět. Ve stále nabitější konkurenci se děvčata opět neztratila. Klára Ticháčková se v kategorii juniorek, i celkově, umístila na skvělém 3. místě s nástřelem 386 bodů. Martina Ticháčková byla s nástřelem 364 bodů na 5. místě.

Tým našich střelců se o víkendu zúčastnil I. kola dlouhodobé soutěže ve střelbě Fomeicup 2022 v Jičíně. V kategorii juniorek se na prvním místě umístila naše Klára Ticháčková a na druhém místě Martina Ticháčková. V kategorii juniorů se v tvrdé konkurenci vedlo nejlépe Václavu Ulvrovi na 9. místě.

Hlavní náplní Pracovního kroužku/fiktivní firmy PRAK byla příprava na veletrh fiktivních firem, který se konal 27. 4. v Liberci. Zde si mohli účastníci z ČR i Polska prohlédnout naše výrobky a blíže se seznámit s naší činností.

Střeleckou soutěží O pohár starostky Valdic se rozjel kolotoč malorážkových závodů K4M, do kterých zasáhnou i naděje ČLA Trutnov. V sobotu 9. 4. na střelnici pod vrchem Zebínem střelcům počasí opravdu nepřálo.

Prvním letošním střeleckým závodem byl Celostátní přebor ČMMJ ve střelbě ze vzduchovky, který se konal 26. 3. v Mříčné. Ačkoli je pro naše děvčata střelba ze vzduchovky pouze doplňkovou disciplínou ke střelbě z malorážky, zvládla soutěž nad očekávání.

Ve dnech 25. až 27.3.2022 se konal v krásných prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy 8. ročník Mezinárodní akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů, kde nemohli chybět naši zástupci.

V březnu 2022 členové pracovního kroužku/fiktivní firmy PRAK opravili poškozenou zídku za garážemi, uklidili prostranství mezi VOŠ a DM, naštípali a srovnali dřevo u školního altánu a pomohli panu Mikulkovi s opravou sklepních dvířek pro bývalého ředitele RNDr. Štycha. Započata byla také výroba velikonočních ozdob.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.