Exkurze na Černou horu

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Mgr. Petra Adamcová
Vytvořeno: 29 červen 2018

Ve středu 27. 6. se třída 1.E vydala na turistický výšlap do Krkonoš. Za cíl jsme si dali Černou horu a poté pěšky přes Černohorské rašeliniště na Pardubické boudy, odtud na Modrokamennou boudu.

Pak už jsme jen seběhli rozkvetlou loukou do Jánských Lázní a zpět do Svobody nad Úpou. Nenechali jsme si ujít možnost vystoupat celkem 106 schodů na vrchol rozhledny Panorama na Černé hoře, která nás následně odměnila nádherným kruhovým výhledem na větší část Krkonoš – na horu Sněžku, dále na Podkrkonoší, Náchodsko, Orlické a Jizerské hory. Rozhledna Panorama na Černé hoře je ve skutečnosti původně sloup lanové dráhy umístěný v nadmořské výšce 1289 metrů. Ráno vypadalo počasí nejistě, vládce hor Krakonoš nám dopřál zažít mlhu, vítr i velké mraky. Poté nám ukázal krásu Krkonoš zalitých sluncem, teplem a dobrou náladou.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.