Praktické cvičení v Orlických horách

Kategorie: Odborné exkurze
Autor: Ing. Jan Téra
Vytvořeno: 05 prosinec 2018

Dne 4.12.2018 vyjeli studenti 4.B ročníku společně se svými vyučujícími za názornými ukázkami pilařské výroby a pěstování horských smíšených porostů do oblasti Orlických hor.

V moderně vybaveném pilařském provozu firmy MATRIX a.s. byli studenti přivítáni ředitelem Divize WOOD, panem Vlastimilem Chaloupkou, celým provozem je potom provedl obchodní referent Divize WOOD, pan Richard Ferkl. Studenti zde měli možnost shlédnout zpracování dřevní hmoty MD, SM a DB, včetně sortimentu finálních výrobků určených pro úpravu exteriéru interiéru staveb. Dopolední tematický celek byl zakončen pohoštěním v hotelu STUDÁNKA v Rychnově nad Kněžnou.

Za pěstováním horských smíšených porostů přejeli studenti na území Správy Kolowratských lesů Rychnov nad Kněžnou do nedalekého lesnického úseku Přím. Jednotlivými lokalitami praktického cvičení je zde provedl vedoucí správy, Ing. Jan Kejzlar. Po krátkém přivítání měli připravenou přednášku s celou řadu stanovišť a ukázkami umělé i přirozené obnovy SM, BK a JD a praktickou ukázkou místní provozní lesní školky.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.