Za sychravého dne, plného podzimní vláhy jsme se 18. října 2016 zúčastnili pravidelného turnaje v kopané. Letošní rok se v této soutěži objevilo osm středních škol z celého okresu. Naše družstvo navazovalo na předchozí úspěchy. S novými tvářemi vlivem generační výměny byla z počátku vidět herní nesehranost a nepřesnosti ve hře.

To nás stálo body v prvním zápase proti SŠIS Dvůr Králové, které skončilo 1:1, když nejrychlejším střelcem turnaje byl Tomáš Tyrner, který dal branku v první minutě utkání. Následný penaltový rozstřel jsme smolně prohráli 2:1 po neproměněných střelách Davida Büttnera a Štěpána Landy.

Ve druhém utkání jsme zdolali BPA Malé Svatoňovice 1:0 po gólu Ondřeje Němce z pokutového kopu. Mohli jsme zvítězit výraznějším rozdílem po sólu a zahozené šanci Matěje Pábla. Paradoxně nejlepší utkání jsme sehráli s favoritem celé soutěže Gymnáziem Trutnov. Soupeř si vypracoval za celý zápas jedinou šanci a tu nádherným zákrokem v poslední minutě zmařil náš brankař. V penaltovém klání jsme opět propadli po neproměněném pokutovém kopu Víti Pachovského. Závěrem lze konstatovat: Skončili jsme ve skupině třetí s jednou výhrou a po smolných penaltách, které jsou vždy loterií, s novými hráči a perspektivou do dalších ročníků.

V turnaji nás reprezentovali: Štěpán Landa, Ondřej Němec, Ondřej Vaníček, Vojtěch Horčička Vít Pachovský, Petr Bartoň, Filip Kapal, Jan Dlauhoweský, Martin Jukl, Pavel Kroufek, Matěj Pábl, David Büttner, Václav Holý, Tomáš Tyrner, Jan Zahradníček a David Sojka. Děkujeme za snahu a dobrou reprezentaci České lesnické akademie.