Aktuality z včelařského kroužku

Autor: Ing. Aleš Škoda
Vytvořeno: 11 říjen 2018

Včelařský kroužek při ČLA Trutnov úspěšně nabral nové členy. Nemění se jen včelařská základna, ale na podzim došlo také k „tiché výměně matek“, vedoucí včelařského kroužku Jaroslav Křížek předal žezlo svému mladšímu kolegovi Tomáši Kadlecovi.

Za veškerou obětavou práci, kterou Jaroslav pro kroužek i mimo kroužek věnoval včelám a hlavně včelařskému vzdělávání tímto děkujeme. Nový vedoucí kroužku se silně chopil otěží a již na podzim zasvěcoval nové členy do práce ve včelách. Po slabším včelařském roce 2018 se nám podařilo doplnit naší včelnici o jeden oddělek, který jsme vytvořili z jediného včelstva, které přežilo zimu 2017/2018. Druhý oddělek kroužku věnoval garant této zájmové činnosti na naší škole Ing. Aleš Škoda, zimujeme tedy tři silné oddělky. Věříme, že včelařský rok 2019 bude úspěšný a na med bohatší. Podzim již přináší snižování venkovních teplot a včely se již plně připravují na zimní čas, my však nepolevujeme a příští týden pojedeme na Mezinárodní včelařskou výstavu do Olomouce. Již teď se moc těšíme na nové postřehy, které si z této akce odneseme.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.