Jednou to přijde

Kategorie: Aktuality
Autor: Vladimír Klinger
Vytvořeno: 31 říjen 2018

Ve čtvrtek 25.10.2018 proběhlo okresní finále v basketbale chlapců. Zásadní změnou bylo místo konání, tradiční hala trutnovského gymnázia byla z důvodu její rekonstrukce nahrazena sportovní halou Gymnázia a střední odborné školy v Hostinném.

S touto změnou jsme ve skrytu duše pomýšleli na to, že by se mohl dostavit i lepší výsledek, neboť v trutnovské hale se nám dlouhodobě nedaří. Každý však ví, že výsledek netvoří prostředí ale hráči. A to je hlavní rozdíl mezi naším družstvem a družstvy soupeřů, která mají ve svém středu několik kvalitních hráčů nebo i celý tým vč. náhradníků.

Soutěže se zúčastnilo 5 týmů středních škol vč. té naší – Gymnázium Trutnov, Střední odborná škola ochrany osob a majetku Malé Svatoňovice, sloučená Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie Trutnov, Gymnázium a střední odborná škola Hostinné. Hrací systém byl určen jednokolově každý s každým, hrací doba 2 x 7,5 minuty. První zápas byl sehrán s kvalitním soupeřem z Malých Svatoňovic. Úvod zápasu byl nečekaně vyrovnaný, ale pak se prosazovali hráči s vynikající basketbalovou technikou, což se ihned projevilo na výsledku. Konečný stav (24:9) však nebyl tak rozdílný jako vlastní hra. Lepší výsledek, ale hlavně herní projev jsme chtěli dosáhnout ve druhém utkání se SZŠ a OA TU. Na hře však byla vidět nesehranost týmu, problémy s přechodem na útočnou polovinu hřiště, chyby v mezihře a vytváření střeleckých pozic vč. přesného zakončení. Konečný stav 17:6. Třetí zápas s družstvem trutnovského gymnázia byl jen otázkou toho, kolik obdržíme košů a jestli vůbec nějaký vstřelíme. Dosáhli jsme obojího – konečný výsledek 30:4. Poslední zápas měl určit, který tým skončí poslední – budeme to my nebo Gymnázium a SOŠ Hostinné.  Hráči našeho družstva dali do tohoto zápasu úplně všechno, bojovali, rvali se o každý míč, tvrdě bránili, zakládali rychlé útoky ve snaze přečíslení soupeře. Ani to však nepomohlo k dosažení alespoň jednoho vyhraného zápasu. Prohra 14:8 mrzí nejvíce. A tak stále doufáme, že jednou to musí přijít.

Naší školu reprezentovali a dík patří těmto žákům: Petr Adam (3.A), Filip Kapal (3.A), Václav Navrátil (3.A), Vojtěch Černý (2.B), Michal Struna (2.B), Marek Lajžner (2.A), Tomáš Masaryk (2.A), Alex Martinec (1.B).

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.