S lesníkem v přírodě

Kategorie: Lesní pedagogika
Autor: Ing. Zdeněk Balcar
Vytvořeno: 27 červen 2018

Jak již bývá každoročním zvykem, 27. června 2018 připravili žáci 3.A a 3.B v rámci předmětu Environmentální výchovy akci „S lesníkem v přírodě“ pro žáky základních škol z Trutnova a okolí.

Programu probíhajícímu v areálu ČLA Trutnov a v městském parku se během dopoledne zúčastnilo okolo 250 žáků ze ZŠ Trutnov – Komenského, R. Frimla, Mládežnická, Náchodská a Voletiny, dále ZŠ Adršpach a Batňovice. Po přivítání za zvuků mysliveckých fanfár si žáci prohlédli naši školu. Poté absolvovali 10 naučných a soutěžních stanovišť připravených žáky ČLA za spolupráce pracovníků Lesů české republiky s. p. a Lesů a parků Trutnov s.r.o. – výroby budek pro zpěvné ptactvo, sokolnictví, dopravy dřeva železným koněm a štěpkování zbytků po těžbě, mysliveckou kynologie, poznávání přírodnin, těžbu a soustřeďování dřeva, pěstování lesa, odpady v lese, „běhací poznávačku“ a střelbu vzduchovkou. Na závěr byl pro účastníky připraven oheň s opékáním špekáčků.

Za příjemné dopoledne při poznávání lesa a přírody je třeba poděkovat všem zúčastněným – ing. Ondřejovi Jirmanovi, LČR s.p. a Lesům a parkům Trutnov s.r.o. a samozřejmě žákům 3.A a 3.B.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.