Management lovu černé zvěře

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Martin Kábrt
Vytvořeno: 16 leden 2019

V úterý 15. ledna se konal 3. ročník výukového workshopu na téma Management lovu černé zvěře spojený se společným lovem této zvěře. Tuto akci pořádala firma STEELPARK s.r.o., ve spolupráci s lesnickými fakultami.

Pozvaní byli odborní pedagogičtí pracovníci a studenti středních lesnických škol a obou fakult. Během samotného lovu bylo dovoleno lovit veškerou černou zvěř, veškerou zvěř sičí, holou zvěř vysokou a lišky. Celkově se během dvou rozsáhlých lečí ulovilo 56 kusů černé zvěře, 3 kusy zvěře vysoké a 1 liška. Po skončení obou lečí, svačině a výřadu zvěře se všichni účastníci přesunuli do obce Vysočany (okr. Blansko), kde proběhlo vyhodnocení dne a předvedení práce loveckých psů dle GPS obojků.

Samozřejmě nebyly opomenuty myslivecké tradice a to vyhlášení krále honu, pasování nových lovců černé zvěře, kdy velmi rád upozorním na to, že naše studentka Ivana Marková ulovila svého prvního divočáka. Dále následovaly odborné přednášky a diskuse s cílem zhodnocení efektivnosti a možností způsobů lovu černé zvěře ve volných honitbách. Během této diskuze vystupovali zástupci STEELPARK s.r.o., Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze, Wood a Paper a.s., KRNAP, ALSOL a Městské lesy Ružomberok (SK).

Závěrem bych chtěl mnohokrát poděkovat vedení firmy STEELPARK s.r.o. za velmi profesionálně vedenou a nejen pro naše studenty, ale i pro naše pedagogy velmi přínosnou akci.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.