Z Pomezních bud do Trutnova na lyžích

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Josef Drobný
Vytvořeno: 18 leden 2019

Dne 16.1.2019 se ročník 2.B vydal po kratším dopoledním vyučování v rámci tělesné výchovy na lyžařský přejezd z Pomezních bud do naší školy. Tato sportovní událost již byla tradicí, ale v minulých letech nám náš horský patron a strážce Krakonoš nenadělil potřebné množství sněhu.

Odvážný ročník 2.B se svým třídním Ing. Drobným a s dalším pedagogickým doprovodem Ing. Škodou se vydal na trasu „ po stopách Pavla Krause“, což byl pedagog, který za svého působení na České lesnické akademii v Trutnově zdolával tuto trasu s nasazením vlastního života. Na místě startu v nadmořské výšce 1200 m. n. m. bylo zpočátku pěkné počasí s modrou oblohou, a tak někteří z nás namazali své běžecké lyže na tento typ počasí. Zanedlouho se začala obloha měnit, sníh nabíral na vlhkosti a začala se tvořit mlha taková, že nejmenovaný student zabloudil již 100 metrů od startu. Naštěstí dobře namazané lyže a samozřejmě rychlé nohy pana Ing. Škody záhy studenta lapily.

Naše 30 km dlouhá trasa byla perfektně upravená jen po Rýchorskou boudu, která byla nečekaně pro nemoc uzavřena. Od této tzv. „Rýchorky“ začal konečně klasický souboj s terénem. Spousta závějí, mnoho popadaných stromů a neupravená běžkařská trasa si začínaly vybírat svou daň. Studenti z měkkého jádra ročníku 2.B posbírali zbytky sil a dorazili za svými rychlejšími spolužáky do areálu Školního polesí v Trutnově. Pedagogický dozor děkuje zmíněným studentům za aktivní nasazení a především za bojovnost, kterou museli vynaložit, při zdolání náročného hřebenu nejvyššího pohoří České republiky.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.