Spolupráce s firmou HA-SOFT, s.r.o.

Kategorie: Aktuality
Autor: RNDr. Petr Kejklíček
Vytvořeno: 01 únor 2019

Moderní informační technologie nevyhnutelně pronikají také do lesnictví a naše škola na to musí reagovat. Od roku 2019 se žáci 4. ročníků oboru Lesnictví učí pracovat se SEIWINEM – nejpoužívanějším informačním systémem pro řízení lesního hospodářství v ČR.

Česká rodinná IT – firma HA-SOFT, s.r.o. poskytuje škole zdarma svůj komplexní informační systém SEIWIN pro účely praktického vzdělávání. Tradiční studijní obor lesnictví tak dostává nový rozměr. Žáci si kromě sešitů budou nosit do terénní výuky v lese tablety a chytré telefony s mobilními aplikacemi. Ve dnech 30. a 31. ledna 2019 se studenti a vyučující účastnili školení o SEIWINU, které připravil zástupce firmy HA-SOFT, s.r.o. Ing. Josef Lenoch PhD. . Aby mohli studenti tento software testovat i v terénu, přivezl škole 11 tabletů na dlouhodobou výpůjčku.

Vzájemnou spolupráci mezi školou a firmou HA-SOFT, s.r.o. vnímá jako oboustranně prospěšnou též obchodní ředitel brněnské firmy Petr Lasota, který říká: „Komplexní lesnický a ekonomický informační systém SEIWIN umožňuje jako jediný v Česku řídit jak výrobu, tak ekonomiku hospodaření lesů - v současnosti pomáhá efektivně řídit 93% českých lesů. Žáci si tak osvojí nejmodernější a nejpoužívanější technologii na trhu, kterou využijí skutečně každý den ve svém zaměstnání. Jsme moc rádi, že je takto můžeme podpořit v přípravě na budoucí povolání a podílet se na rozvoji vzdělávání v oboru.“

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.