Asanace v kůrovcové kalamitě

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Ing. Ivana Veselá Matějková
Vytvořeno: 12 duben 2019

Ve čtvrtek 11. 4. jsme se zúčastnili terénního semináře s názvem Praktické ukázky účinné asanace v kůrovcové kalamitě, který se konal v prostředí Školního lesního podniku ČZU v Kostelci nad Černými lesy.

Jeho náplní byly v první řadě praktické ukázky způsobů asanace skládek, např. použití motorových a bateriových postřikovačů, vysokotlakého pojízdného postřikovače s vlastním pohonem a 120 litrovou nádrží, aplikace insekticidních sítí, atd. Následovalo předvedení traktoru Kubota a štěpkovače s hydraulickou rukou při likvidaci napadených porostů do 40 let věku, které na akci zapůjčilo Školní polesí ČLA. Na závěr akce byly též probrány možnosti podpory výsadby schopnosti sadebního materiálu, regulace vodního režimu v okolí sazenic na pasece (využití hydrogelů při zalesňování) a ochrany kultur ihned po výsadbě (např. ukázka ochrany kmínků HyloPro proti klikorohu borovému). Za pozvání na akci děkujeme firmě L.E.S. CR, která celou akci zorganizovala. Informace podané na předváděcí akci hodnotíme jako velmi přínosné.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.