Závislosti očima mladé generace

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Josef Kvasničák
Vytvořeno: 12 duben 2019

Touha po poznání, hledání nových a velkých zážitků, často riskantně získávaných, je a vždy byla nutkavou potřebou mládí. Aby těch špatných zážitků bylo co nejméně, jsou nutné kvalifikované informace.

Snadno dostupných informací je všude spousta. Pravdivých, nepřesných i zcela zavádějících, ale orientovat se v nich není snadné. Pracovníci RIAPS – Shelter Trutnov ve svém programu Nebezpečí závislostí, právě probíhajícím na DM formou her a besed, napomáhají žákům prvních a druhých ročníků lépe pochopit a poznat rizika konzumace alkoholu, kouření a dalších zdraví škodlivých látek, probouzejících nebezpečné závislosti. Zároveň se věnují i pohlavním nemocem a neopomenuli dnes i velmi aktuální, nebezpečné chování v kyberprostoru. Předpokládáme a doufáme, že program významnou mírou přispěje k tvorbě správných názorů a postojů našich žáků.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.