Včelařský kroužek

Včelařský kroužek při ČLA Trutnov navazuje na předchozí roky a letos znovu zahajuje svoji činnost. Včelaření je zájmová činnost sdružující 5 až 9 studentů s různými znalostmi a zkušenostmi práce se včelami. V kroužku jsme si v roce 2006/2007 vytyčili nelehký cíl, rádi bychom

vybudovali v okolí školy jednoduchý včelín, který nám bude výborným prostředkem při získávání praktických zkušeností.Tento cíl se nám splnil a na podzim 2013 došlo k jeho slavnostnímu otevření. Z hlediska včelaření, právě práce se včelami je to nejcennější co nás naučí správně pochopit fascinující život včel a efektivní včelaření. Cílem do budoucna bude nejen naučit se získávat různé včelí produkty, ale též naučit se tvořit nová včelstva.

V zimních setkáních se seznamujeme s bionomií včely medonosné, s konstrukcí úlů, s pomůckami potřebných ve včelařství a s technologiemi včelaření ve velkochovech i v hobby provozech. Postupně budeme též připravovat vše pro spuštění jarních prací spojených s výstavbou a zavčelením včelína. S tímto nelehkým úkolem se hodláme poprat všichni dohromady za výrazné podpory školy a vážených sponzorů. Při ochutnávce medu jsme všichni nabrali potřebnou energii do další práce ve včelařské zájmové činnosti. O všech pokrocích a akcích včelařského kroužku budeme průběžně informovat. Za včelařský kroužek Ing. Aleš Škoda.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.