Sokolnický kroužek

Kroužek byl založen v roce 2001 studenty školy, kteří za pomoci školy a sponzorských firem vybudovali voliéry pro chované a zraněné dravce. V roce 2014 došlo k likvidaci již starých voliér a vybudování 6 nových. Činnost kroužku spočívá v seznamování studentů s problematikou

chovu dravců a výcviku dravců k sokolnictví, seznamování s činností v oblasti ochrany dravců, sov a sokolnické činnosti, provozování záchytné stanice pro handikepované a poraněné dravce, výcvik dravců a sov, spolupráce studentů se sokolníky v ČR. Teooretická výuka je zaměřena na oblasti právních předpisů, historie sokolnictví, sokolnické zoologie, ochrany dravců a sov, příprav sokolnické výstroje, chov dravců a sov. Praktická výuka je zaměřena na výcvik dravců a sov, výroba sokolnické výstroje, provozování záchytné stanice, sokolnické zařízení.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.