Kroužek myslivosti

Lesnictví a rozumně provozované myslivecké hospodaření lze tradičně považovat za související činnosti. Pozitivní vztah k myslivosti je také jedním z významných zdrojů specifické identity České lesnické akademie. Studenti mají v rámci studia možnost věnovat se činnostem spjatým s provozem myslivosti ve školní honitbě Javorník.

Školní honitba Javorník

Honební pozemky školní honitby Javorník o rozloze 770 ha se nachází v členitém terénu v nadmořské výšce v rozmezí 600 – 800 m. n. m. Celé území honitby je situováno do ochranného pásma Krkonošského národního parku.

Honitba poskytuje žákům školy dostatečný prostor pro výkon mysliveckých praxí, vybraných témat odborného výcviku (stavba mysliveckých zařízení, jejich instalace v honitbě, následná pravidelná údržba a zimní přikrmování zvěře) a po dovršení 18 let věku a získání odborné způsobilosti (lovecký lístek, zbrojní průkaz, zákonné pojištění) i možnost výkonu práva myslivosti v celém rozsahu. Při těchto aktivitách jsou žáci po odborné a organizační stránce vedeni zkušenými myslivci z řad zaměstnanců školy.

Nejvíce zastoupenou zvěří je v honitbě zvěř srnčí. Její jarní kmenové stavy kolísají v rozpětí 40 - 45 kusů. Dlouhodobě narůstající stavy černé zvěře se nyní pohybují okolo 20 kusů. Chloubou revíru je zvěř jelení, její stav je odhadován na 10 - 12 kusů.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.