Exkurze zaměstnanců do Českého středohoří

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 29 srpen 2018

Na rozloučenou se školním rokem jsme s kolegy uspořádali ve dnech 2. – 4. 7. výlet do oblasti Českého středohoří. Část programu zahrnovala kulturně historické zastávky (Říp, Panenský Týnec, Oldřichův Dub, zámek Libochovice, Vinařství Velké Žernoseky),

část poznávání mimořádného přírodního bohatství (Raná, Milešovka, Lovoš). Předem jsem se s důvěrou obrátil na ředitele Správy CHKO, díky čemuž nám byl poslední z trojice dnů průvodcem pan Martin Košner - lesník, odborný lesní hospodář, koordinátor Programu péče o krajinu a mimo jiné také absolvent naší školy. S ním jsme měli možnost seznámit se během kratičké doby s nečekanými zajímavostmi např. rašeliništěm v PR Březina nebo s raritními břeky a jeřáby českými na Lovoši.

Krásným zážitkem bylo zdolání jednoho z nejprominentnějších vrcholů naší vlasti – Milešovky. Se zájmem jsme zde vyslechli vyprávění pracovníka místní meteorologické observatoře Ústavu fyziky atmosféry AV ČR a díky velmi dobré viditelnosti přehlédli celé území Čech od Krkonoš po pásmo Šumavy. Krátce po výstupu na strmý znělcový kužel, a to nejprudší trasou z Milešova, měla své jisté kouzlo poznámka o tom, jak si zaměstnanci observatoře během pracovních turnusů občas seběhnou dolů na pivo :-).

Speciální dík za zdar akce patří panu řediteli za zapůjčení autobusu, Pavlu Voborskému - spolehlivému řidiči a Bořkovi Trávníčkovi za skvělé hudební vystoupení v magických kulisách torza gotického chrámu v Panenském Týnci.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.