Tento víkend probíhá plánovaná odstávka serveru Bakaláři pro středisko Trutnov. Přístup by měl opět fungovat v neděli 22.1. Ve večerních hodinách. Omlouváme se za nepříjemnosti.

Dne 13. 1. 2023 proběhla tradiční Ředitelská naháňka, která se ve škole koná od roku 1984. Počasí lovcům tentokrát nepřálo, ale tato akce je zejména o setkávání přátel a zaměstnanců školy. Na výřadu se sešly 4 kusy spárkaté zvěře.

V pátek 13. 1. 2023 se konal v prostorách školní jídelny stužkovací večírek třídy 4. A, ve které se zabydlel také tukan a stal se veselým a vtipným symbolem této již maturitní třídy. Po vynikající večeři následovalo tradiční stužkování studentů panem ředitelem.

Do našeho týmu ve Svobodě nad Úpou hledáme nového kolegu/kolegyni, kterého/kterou baví práce v kuchyni a zastane pozici kuchaře/kuchařky v nově zrekonstruované školní jídelně. Více v přiloženém souboru.

Do našeho týmu ve Svobodě nad Úpou hledáme nového kolegu/kolegyni, kterého/kterou baví práce v kuchyni a zastane pozici pomocného kuchaře/pomocné kuchařky. Nástup dle dohody. Více v přiloženém souboru.

Každá příležitost doplnit výuku praktickou ukázkou či pokusem nepochybně posiluje možnost pochopení dané problematiky.  Formou mezipředmětové kooperace Fyziky a Nauky o lesním prostředí jsme takto mohli doplnit výuku o názorný pokus zaměřený na stanovení hodnoty atmosférického tlaku.

Naše kolegyně Mgr. Daniela Krátká byla nominována do jubilejního 30. ročníku ankety Zlatý Ámos a zařadila se tak do skupiny 65 pedagogů, kteří se budou ucházet o tento titul. Soutěž Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky, kterou založil Ladislav Hrzal.

Srdečně zveme všechny studenty a zaměstnance do nově zrekonstruované knihovny/studovny Tilia, která se nachází v přízemí Klugeho vily naproti hlavní budově školy. Právě jsme rozšířili nabídku o 24 nových titulů a díky závazku pana ředitele bude knihovna obohacena každý měsíc o 5 dalších titulů.

Milí rodičové a budoucí táborníci, pro velký zájem spouštíme přihlašování na letní tábor v okolí chaty Vobešlovky již nyní. Zvažte prosím výběr turnusu a rezervujte si místo co nejdříve. Kapacita je omezena, věříme však, že uspokojíme všechny zájemce. Těšíme se na vás!

Během vánočních svátků došlo k přesunu webových stránek a také programu Bakaláři na nový a rychlejší server. V důsledku toho Vám přestal fungovat přístup do mobilní aplikace Bakaláři ve Vašem telefonu.

Dne 21. prosince 2022 proběhlo v aule školy tradiční slavnostní přijetí žáků prvních ročníků ČLA Trutnov do cechu lesnického a mezi žáky naší školy. Žáci obdrželi z rukou ředitele školy Ing. Miloše Pochobradského pamětní listy jako vzpomínku na tento slavnostní den.

Milí příznivci a přátelé školy, právě vychází Vánoční speciál školního časopisu, který je zároveň posledním číslem roku 2022. Přejeme vám pohodové čtení plné nových informací a zajímavostí. S každým číslem jsme mohli po celý rok sledovat změny, kterými časopis procházel.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.