Česká lesnická akademie Trutnov hledá nového kolegu na pozici učitel/ka informatiky s nástup na školní rok 2023/2024.

Třída 2. A navštívila v rámci odborné exkurze zámek Navarov, následovala prohlídka porostu douglasek s výškou přes 60 m a odborný výklad v terénu přímo od lesního správce. Studenti navštívili botanickou a zoologickou zahradu v Liberci a měli možnost poznat práci v kovářské dílně.

Dne 17. 5. proběhla na naší škole soutěž Poznávání přírodnin. Studenti měli za úkol poznat 45 rostlin a 45 živočichů. Tohoto úkolu se nejlépe zhostila a získala nejvíce bodů Ludmila Šandová z 2. O. Druhé místo obsadila Samantha Anna Kaňa z 1. O a třetí místo Ondřej Tepera ze 2. B.

V pondělí 15. května 2023 začala profilová a ústní část maturitních zkoušek. Postupně budeme přidávat fotografie ze všech těchto zkoušek do složky Maturitní zkoušky.

Ve dnech 9. – 10. 6. 2023 pořádá Česká lesnická akademie Trutnov 1. ročník výstavy s názvem ČESKÉ LESNICKÉ DNY, která je zaměřena na lesní techniku, potřeby související s myslivostí a lesnictvím, lesnické oblečení, odborné přednášky a další doprovodné aktivity.

V prvním kole Fomeicupu, které se konalo 13. 5. na střelnici pod vrchem Zebínem, se opět předvedla naše děvčata ve skvělém světle. Anežka Chaloupková vyrovnala osobní rekord z minulého závodu a se skvělým nástřelem 384 bodů obsadila v nabitém závodě 3. místo.

V pátek 12. května se na Střelnici Na Spravedlnosti SSK Vlašim konala střelecká soutěž O pohár děkana Fakulty lesnické a dřevařské - ČZU v Praze, které se zúčastnili i naši střelci a Roman Vaněk ovládl studentskou středoškolskou kategorii.

Třídy 1. C, 2. C a 3. C v pondělí 15. 5. navštívily Krkonošské centrum enviromentálního vzdělávání ve Vrchlabí. Architektonicky zajímavá stavba přezdívaná Krtek je umístěna v těsném sousedství Správy KRNAP.

V úterý 9. 5. zavítalo do Svobody nad Úpou Divadélko pro školy. Představení Divadlo nekouše! aneb Živelný průvodce divadelními žánry vtipnou formou přiblížilo jednotlivá dramata. Provedení bylo profesionální, humorné, živé, podnětné a velmi přínosné. Žáci odcházeli s úsměvem na tváři.

Milí příznivci a přátelé školy, dalším hostem našeho podcastu byl Michael Smith - asistent ve výuce angličtiny na ČLA Trutnov. Michael je po celý školní rok velkou posilou, vede konverzační hodiny a účastní se mnoha mimoškolních aktivit. Moderování se tentokrát ujali studenti Klára Buršíková a Ondřej Petřík. Děkujeme!

V první polovině dubna jsme se věnovali poměrně náročné opravě dřevěného modelu srnečka, kterému byly ulomeny parůžky při bujarých oslavách vítězství Daniely Krátké v soutěži Zlatý Ámos 2023. Následně jsme i přes nepřízeň počasí dokončili přístřešek u školního altánu, který jsme poté naplnili naštípaným dřevem.

Vraťme se v krátkém shrnutí k počasí v měsíci dubnu 2023. V chladnější první polovině měsíce jsme na stanici zaznamenali podstatnou část měsíčního úhrnu srážek. Ve druhé polovině měsíce jsme pozorovali převážně postupný růst průměrných denních teplot doprovázený jen malým úhrnem srážek. V průběhu měsíce stanice zaznamenala celkem 8 mrazových dnů.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru