Okresní hospodářská komora Liberec jako vedoucí partner společně s 9 partnery navazuje na úspěšně realizovaný projekt FIRMIČKY, který ukázal nutnost posilování nově vzniklých kompetencí o aspekty, které přináší nástup Průmyslu 4.0, s důrazem na potřeby pracovního trhu v česko-polském příhraničí.

Naše škola byla vybrána do projektu EDUgrant, díky kterému budou pořízeny nové učební pomůcky. Cílem zapojení školy do projektu je vybudování výzkumné stanice, která bude sloužit pro výuku odborných předmětů jako je Pěstování lesa, Hospodářská úprava lesa, Nauka o lesním prostředí, Ochrana lesa.

Naše škola se zapojila do projektu I-KAP KHK II, jehož cílem je podpořit zkvalitnění škol, proces vzdělávání a odborně - vzdělanostní úrovně pedagogických pracovníků a vytvoření kvalitního a motivujícího prostředí pro jejich rozvoj.

Česká lesnická akademie Trutnov se zapojila do projektu EMOC - European Machine Operator Certificate (Evropský certifikát lesních strojů). Jedná se o projekt s více příjemci v rámci programu ERASMUS + a probíhá od 1.9.2019 do 31.8.2022.

Projekt TWAS - Thermal Waters And Spas byl mezinárodním projektem financovaným EU - Co-funded by the Erasmus + Programme of the European Union a stal se úspěšným evropským projektem naší školy a dalších dvou partnerů.

Předmětem projektu je pořízení vybavení pro praktickou a teoretickou výuku na České lesnické akademii Trutnov – střední škole a vyšší odborné škole. V rámci vybavení bude pořízen simulátor harvestoru, harvestor, vyvážecí traktor a vybavení pro praktickou výuku školkařské výroby.

Letos odstartoval nový vzdělávací program Evropské unie. Jmenuje se Erasmus+ a zastřešuje řadu bývalých akcí, např. Comenius, Leonardo da Vinci apod. Umožňuje spolupráci studentů, učitelů a dalších pracovníků škol z mnoha zemí. Hned na počátku byla laťka pro hodnocení grantů nasazena hodně vysoko, uspělo pouhých 16 % žadatelů.

Projekt nazvaný „Simulátor pro výuku harvestorových technologií John Deere“ je prvním rokem v provozu a doplňuje dříve instalovaný simulátor Valmet. Příjemce a realizátor projektu Česká lesnická akademie Trutnov se stará o výstupy projektu a využívá je k praktické výuce svých studentů.

Projekt zaměřen na modernizaci systému vzdělávání v technických a přírodovědných oborech. Hlavní náplní projektu je pomocí informačních technologií a technického zařízení zkvalitnit vzdělávací proces a to zvláště v technických a přírodovědných oborech.

Ředitel ČLA Mgr. Jan Korbelář dnes podepsal text žádosti o dotační prostředky z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt s názvem ČLA Trutnov - podpora kvality výuky pomocí ICT má plánovaný rozpočet 1.373.096 Kč a bude v případě schválení probíhat od 30.4.2012 do 29.4.2014.

Zlepšení situace nabídky celoživotního učení podle požadavků trhu práce ve vybraných oborech Královéhradecký kraj řešil vytvořením center odborného vzdělávání některých oborů s využitím potenciálu škol, které budou garantují kvalitu vzdělávacího procesu počátečního a dalšího vzdělávání se zaměřením na progresivní technologie a metody.

Ve dnech 20.-23.1.2008 započala spolupráce na novém projektu v rámci programu Comenius EU mezi Českou lesnickou akademií v Trutnově a lesnickými školami ve Vic Bigorre ve Francii a oblastí Jamsa ve Finsku. Partnerem projektu je také rumunská škola v Sighetu Marmatiei v oblasti Maramureš.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru