Návštěva z OI ČIZP Hradec Králové

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 04 prosinec 2018

Ve čtvrtek 29. 11. navštívil Centrum odborného vzdělávání v lesnictví a školní polesí ředitel Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí Hradec Králové Ing. Lukáš Trávníček se svými kolegy z oddělení ochrany lesa.

Nebyli jsme podrobeni kontrolní činnosti, šlo o konzultační setkání k problematice provozu těžebně dopravních strojů. Inspektoři se zajímali zejména o průběh odborné přípravy žáků – budoucích operátorů, technologické postupy na školních pracovištích a praktické zkušenosti našich učitelů v oblasti dodržování § 32, odstavce 8, lesního zákona č. 289/95 Sb.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.