Z lesárny do armádních misí

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 13 březen 2019

V minulém týdnu nás navštívil pan Karel Hubka. Absolvent naší školy a po nějaký čas také kolega, učitel odborného výcviku v oboru Lesní mechanizátor.

Po delší době jsme v jeho nabitém programu našli termín k přednášce o zkušenostech vojáka Armády České republiky, konkrétně pracovníka Vojenského opravárenského podniku Jaroměř, v různých částech světa. Z míst, kde působil, vybral současnou misi Resolute Support v Afganistánu a Výcvikovou misi EU v africké Mali. Vyprávění o těžko představitelných situacích, vojenské technice, ale také krajině, přírodních podmínkách a setkávání s lidmi doprovodil stovkami unikátních fotografií. S nadhledem profesionála sloužícího své zemi se vyhnul politickému pozadí vojenských akcí. Poselství celého vystoupení bylo celkem jasné – važme si života v míru.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.