Po stopách Rolanda Wiesnera

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 22 červen 2020

Deštivé počasí svědčící lesu, který tolik miloval Ing. Roland Wiesner, provázelo účastníky exkurze připomínající památku dlouholetého kolegy, který nás navždy opustil koncem června před šesti lety.

Lesnického odborníka, pedagoga a vítaného společníka, jsme si připamatovali nejen tím, co už žije pouze v našich vzpomínkách, ale zejména na místech jeho pěstebních zásahů přímo v porostech ŠP. I ti, jejichž denním chlebem není lesnictví, měli šanci dovědět se mnohé o lese a péči o něj. Všichni aktéři jednotlivých tematických zastávek se svou odbornou erudicí a epickou výzbrojí zasloužili o přirozené propojení naučné i společenské roviny vydařeného setkání. Exkurzi jsme zakončili odhalením pamětního kamene u oblíbené Rolandovy vyhlídky. Přejme si, aby nám bukové a jedlové kotlíky, stejně jako světlé vzpomínky na dobrého člověka zůstaly ještě alespoň pár decenií.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.