A na co se můžete těšit? Samozřejmě na kvalitní a pestrý obsah, na který jsme si všichni rádi zvykli. Udělejte si pauzu, začtěte se a dozvíte se například, v čem se skrývá kouzlo meduňky. Těšit se můžete na nové články z oblasti turistiky. Děkujeme celé redakci za skvělou práci!

Dnes v aule školy proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení. Tento slavnostní akt se týkal studijních oborů Lesnictví (třída 4.A a 4.B), Ekologie a životní prostředí (třída 4.O) a Mechanizace a služby (třída 4.C).

Dne 23. 5. proběhlo na naší akademii školní kolo soutěže Poznávání přírodnin. V kategorii 1. a 2. ročníků se zúčastnilo 16 studentů. Na prvních třech místech se umístili: Pražáková Nela, Zima Jakub a Vinter Jan - všichni z 2.O.

Dne 24.5. se na naší škole konala přednáška na téma Pěstování lesů v imisní oblasti Trutnovska u příležitosti 100 let od narození Jaromíra Nehyby, který podstatnou část své lesnické práce a života zasvětil pěstování imisemi ohrožených lesů na Trutnovsku.

Další kolo Fomeicupu se konalo v neděli 22. 5. v Dnešicích u Plzně a naše střelkyně nesměly chybět. Ve stále nabitější konkurenci se děvčata opět neztratila. Klára Ticháčková se v kategorii juniorek, i celkově, umístila na skvělém 3. místě s nástřelem 386 bodů. Martina Ticháčková byla s nástřelem 364 bodů na 5. místě.

Je již tradicí, že se v prostorách naší školy koná soutěž Zlatá srnčí trofej, kterou pořádá OMS Trutnov. V sobotu 21.5. tomu nebylo jinak. Slavnostní zahájení v aule bylo orámováno loveckými skladbami v podání vedoucího trubačského kroužku Jaroslava Rejdáka s jeho žáky.

Třída 2. O se zúčastnila třídenní exkurze, kdy se nejprve vydala do Krkonošského národního parku a navštívila Sklenářovice, Rýchory, Obří důl. Následně se studenti vydali do CHKO Železné hory a navštívili rezervaci Zubří a prales Polom.

Lesy města Brna, a.s. se sídlem v Kuřimi, Křížkovského 247 hledají adjunkta. Vzdělání: SŠ/VŠ lesnictví, lesní inženýrství. Detaily pracovní nabídky naleznete v příloze.

6. května se na Střelnici Na Spravedlnosti SSK Vlašim konala střelecká soutěž O pohár děkana Fakulty lesnické a dřevařské - ČZU v Praze, které se zúčastnili i naši střelci a ovládli studentskou středoškolskou kategorii.

Tým našich střelců se o víkendu zúčastnil I. kola dlouhodobé soutěže ve střelbě Fomeicup 2022 v Jičíně. V kategorii juniorek se na prvním místě umístila naše Klára Ticháčková a na druhém místě Martina Ticháčková. V kategorii juniorů se v tvrdé konkurenci vedlo nejlépe Václavu Ulvrovi na 9. místě.

Naše škola pořádá poznávací, odborný a sportovní zájezd do Švédska a Norska. Je určen studentům starších ročníků. Odborný program spočívá v exkurzi do dvou firem (Husqvarna a Rottne) a 2 dny strávíme na největším lesnickém a dřevařském veletrhu na světě - Elmia.

Dne 26.4.2022 se na naší škole konala dvoudenní konference k projektu EMOC (European machine operator certificate), na které se sešli zástupci všech partnerských zemí. Po úvodním přivítání byly prodiskutovány dosavadní pokroky v projektu, jednotlivé požadavky a plány a také nezbytné kroky k dokončení projektu.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.