Naše studentky Veronika Formáčková a Markéta Klecarová to dokázaly. V kraji vyhrály a pojedou reprezentovat na velké finále, kde se utkají s týmy z celé České republiky. Máme velkou radost, nejen z vítězství, ale hlavně z toho, jak na sobě Veronika s Markétou zapracovaly a výrazně zlepšily své prezentační a komunikační dovednosti. Držíme pěsti ve finále!

Učitelka českého jazyka a občanské výchovy Mgr. Daniela Krátká získala čestný titul Zlatý Ámos a stala se vítězkou jubilejního 30. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky. Korunku převzala z rukou ministra školství Vladimíra Balaše. Daniela zvítězila i u dětské poroty. Cesta do finále však nebyla jednoduchá.

V úterý 22. 3. 2023 se opět uskutečnil oblíbený turnaj školy v sálové kopané. Objevily se nové talenty a nezklamali ani družstva vyšších ročníků. Předvedená hra občas trpěla emocemi, ale zápasy ve většině případů snesly visačku nejvyšší kvality. Všem děkujeme za účast.

Milí příznivci a přátelé školy, dalším hostem našeho podcastu byl prof. Ing. Jiří Remeš, Ph.D. - prorektor pro pedagogickou činnost na ČZU Praha a zároveň náš absolvent.

Naše kolegyně Mgr. Daniela Krátká úspěšně obstála v semifinále a 24. 3. 2023 se bude ucházet o čestný titul ve finále! Čeká na ni a její studenty hned několik nelehkých úkolů. Přejeme hodně štěstí a těšíme se na zážitky! Podpořte naši sympatickou Danielu v anketě o Největšího Ámose Sympaťáka zde. Děkujeme!

V sobotu 18. 3. vyrazili střelci naší školy na první střelecké závody této sezony do Mříčné, kde se konal celostátní přebor mládeže ve střelbě ze vzduchovky pořádaný ČMMJ. Mimo našich reprezentantů se závodu zúčastnili nejlepší střelci loňského ročníku Fomeicupu a je potěšující, že se naši mezi nimi neztratili.

Tak jsme se konečně dočkali. Po dvouletém výpadku způsobeném covidovým šílenstvím, které jak náhle přišlo, tak rychle bylo zapomenuto, jsme mohli zorganizovat jubilejní dvacátý ročník školního turnaje ve florbalu. Pořadatelé Vladimír Klinger a Zdeněk Pajkrt – vychovatelé na domově mládeže, pro tento rok zvolili odlišný způsob organizace soutěže.

Uplynul rok a tradičně v březnovém čase si mohli naši studenti opět ověřit své logické i taktické schopnosti na souboru úloh v soutěži Matematický klokan. I tentokrát si řešitelé namáhali mozkové závity se zajímavými a často netradičně zadanými úlohami, na jejichž řešení měli k dispozici celkem 75 minut. Vybírat přitom mohli z otázek ve třech různých obtížnostech.

Volné pracovní pozice a brigády na Lesní správě Arcibiskupství pražského. Lesní správa hledá kolegy pro vedoucí provozů, specialista semenářství a školkařství, hajný, adjunkt nebo specialista dotací. Více v přiložených letáčcích.

14. březen je v posledních letech matematickou komunitou považován za neoficiální mezinárodní den matematiky. Datum vzniklo použitím prvních tří cifer zápisu π v desítkové soustavě. Proč právě číslo π? Výzkum čísla π se vine historií matematiky jako pověstná červená nit. Již starověcí matematikové si uvědomovali význam této konstanty mající velmi těsnou vazbu na kružnici.

První únorovou akcí pracovního kroužku byla nyní již tradiční pomoc bývalému řediteli panu Štychovi při úklidu uhlí, za kterou se nám pan ředitel odvděčil společným posezením a zajímavým vyprávěním o svých zážitcích z lesnického života.

První pracovní cesta ministra životního prostředí Petra Hladíka vedla na Českou lesnickou akademii Trutnov. Žáci třetích a čtvrtých ročníků měli možnost diskutovat nad aktuálními tématy spojenými s klimatickými změnami s čerstvě jmenovaným ministrem, který navštívil školu u příležitosti dovolené v našem regionu.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.