Osm dvoučlenných týmů ze sedmi lesnických škol České republiky ve středu 13. a ve čtvrtek 14. října soutěžilo v městském parku ve Frýdlantu v soutěži Jizerský dřevorubec 2021.

V únoru 2020 jsme začali domlouvat účast žáků na filmovém programu Nicholas Winton – Síla lidskosti. Epidemie odsunula její realizaci až na právě uplynulé úterý 19. 10., kdy se třídy 1. C, 1. E, 2. C a 2. E konečně vydaly do kina v Janských Lázních.

Sobota 16. 10. 2021 byla na třinácti místech České republiky Dnem za obnovu lesa. Akce pořádaná podnikem Lesy ČR s. p. s podtitulem Den, který nás spojí, skutečně úspěšně propojila profesionální lesníky s širokou veřejností v úsilí zakládat smíšené a tedy přirozeně odolnější lesní porosty.

V sobotu 16.10. se konal Den s myslivci, který připravily Městské lesy Hradec Králové a.s. společně se svými partnery. Na této akci nemohla chybět naše škola, která zajištovala stanoviště lesní pedagogiky a podílela se na dalších aktivitách spojených s organizací celé akce.

Dne 20.9 2021 se třída 4.C vydala na pětidenní pobyt do Ostravy a na jižní Moravu. Hned první den jsme se cestou do Ostravy navštívili firmu Novotný s.r.o kde nám ukázali výrobu vyvážecích traktorů.

Podzimní pěstební a těžební praxe jsou v plném proudu. Během výukového bloku se studenti seznámí s několika pracovními činnostmi. Při pěstebních praxích se studenti seznámí s obnovou lesa krytosemenným a prostokořenným materiálem, prací v lesní školce, úklidem potěžebních zbytků a monitoringem kůrovce.

I letos uspořádala naše škola ve spolupráci s nadací Dřevo pro život akci Do lesa s lesníkem. Cílem akce bylo ukázat dětem a jejich učitelům lesnické činnosti v praxi, představit dřevo jako obnovitelnou surovinu a les s jeho hospodářskými i sociálními souvislostmi.

O víkendu jsme mezi námi přivítali studenty z partnerské školy v Polsku. Po úvodním přivítání proběhla slavnostní večeře. Následující den jsme společně vystoupali na Sněžku, prohlédli si Luční boudu včetně pivovaru, navštívili Stezku korunami stromů a stihli jsme si zastřílet na naší střelnici.

V pátek 8. října se v prostorách Školního polesí konalo 22. setkání škol a institucí Královéhradeckého kraje zabývajících se ekologickou výchovou. Tématem letošního ročníku byly Ekosystémy v ohrožení.

Dne 5.10.2021 vyjeli studenti 4.B ročníku společně se svými vyučujícími za názornými ukázkami pilařské výroby a pěstování horských smíšených porostů do oblasti Orlických hor.

Po roční, covidové přestávce proběhl 6. 10. 2021 tradiční přebor školy v piškvorkách. Účast byla skromná, i když tuto hru zná snad každý. To však nezabránilo tomu, abychom vybrali kvalitní tým, který bude reprezentovat školu v dalších kolech.

Další díl školního časopisu Facír je na světě! Zpříjemněte si podzimní dny čtením našeho časopisu, který nabízí opět mnoho zajímavých témat. Děkujeme celé redakci za skvělou práci!

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Lesnická škola

csenfrdeitplsv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.