Sportovní kurz na Lipně

Kategorie: Aktuality
Autor: Mgr. Luděk Spíchal
Vytvořeno: 29 červen 2018

Dne 18.6. odcestovala skupina studentů 2.OC napříč republikou, aby strávila týden vyplněný sportovními aktivitami v krásném prostředí Lipenské nádrže. V penzionu Kobylnice pro nás majitel připravil program tzv. na klíč.

Po jednodenní turistice spojené s výstupem do korun stromů, jsme absolvovali hlavní část programu spočívající v cykloturistice a plavbě na kánoích po Vltavě. V obou případech nám počasí více než přálo, a tak ca 50 km na kolech a 20 km po vodě nebylo ani pro nesportovce velkou zátěží. I když se někdy říká, že není důležitý cíl, ale cesta, tak na druhou stranu je rozumné dát každé aktivitě určitý konkrétní záměr. V případě cyklistického výletu jsme se odhodlali zdolat několikakilometrové stoupání a mít tak možnost obhlédnout okolí z nejvýše položeného hradu (či spíše zříceniny) v České republice, jmenovitě Vítkova kamene, nacházejícího se v nadmořské výšce 1 053 m. Také pobyt na vodě nám nabídl možnost obdivovat krásný úsek toku Vltavy ležící mezi Vyšším Brodem a kempem Branná. Občasné „cvaknutí“ nebylo snad nikomu na obtíž, slunečný a teplý den nás rychle osušil. Relaxace a volný program před sobotním návratem do Trutnova pak završil příjemný a snad i pohodový týden na závěr náročného školního roku.

 

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.