Regionální kolo soutěže YPEF

Kategorie: Aktuality
Autor: Bc. Ing. Ivana Veselá Matějková
Vytvořeno: 10 duben 2019

Stalo se již milou tradicí, že se zjara v aule školy koná regionální kolo mezinárodní soutěže YPEF. Ani letos tomu nebylo jinak. V úterý 9. dubna se v přátelské a velmi milé atmosféře utkalo o postup do národního kola celkem 13 družstev - 8 v kategorii mladších a 5 v kategorii starších žáků.

Soutěžící čekal písemný test o 20 otázkách, poté poznávání přírodnin o 20 položkách. Celkem mohla jednotlivá družstva v soutěži získat 40 bodů. Vítězem v kategorii mladších žáků se stalo družstvo Biskupského gymnázia Hradec Králové (Barbora Klusáková, Kateřina Voženílková, Anna Marie Maříková), které získalo 24,5 bodu. V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo naší školy (Kateřina Marešová, Veronika Steklá, Vladimír Šír), kteří na 1. příčku dosáhli s 39 body. Gratulujeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným a již teď se těšíme na další ročník soutěže!

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.