Přírodovědný klokan

Kategorie: Aktuality
Autor: Mgr. Luděk Spíchal
Vytvořeno: 17 říjen 2019

Podzim nejsou jen kratší dny, ve kterých se střídá slunečné počasí s mlhami a plískanicemi. Podzim je již několik let také časem konání přírodovědné soutěže, ve které se prolínají matematika s fyzikou, biologií, chemií a zeměpisem.

Soutěž je určena v kategorii Kadet pro žáky posledních dvou ročníků základní školy, v kategorii Junior pak pro mladší středoškoláky. I v letošním roce projevili naši studenti o toto přírodovědné klání zájem. Soutěž se tradičně koná jednokolově přímo ve škole a z výsledků je následně sestaveno pořadí v rámci kraje i celé republiky. Test tvoří celkem 24 otázek, které jsou rozdělené do bloků hodnocených třemi, čtyřmi a pěti body.

V letošním ročníku se nejlépe dařilo Petru Hamplovi, který získal 60 bodů ze 120 možných. Na druhém, resp. třetím místě se umístili Dominik Slavík se ziskem 58 bodů a Jan Kmínek s 57 body. Všem účastníkům děkuji za projevenou snahu a doufám, že i jarní výzva v podobě Matematického klokana nezůstane neoslyšena. S klokaním pozdravem hop, hop, hop.