Třída 4.A v Praze

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jan Téra
Vytvořeno: 10 prosinec 2019

Ve středu dne 4.12.2019 se vydali studenti 4. A ročníku společně se svými učiteli, RNDr. Petrem Kejklíčkem a Ing. Janem Térou, za kulturními zážitky do předvánoční Prahy. Zájemci využili možnost i návštěvy Národní knihovny České republiky.

Knihovna sídlí v honosných prostorách Pražského Klementina na Starém městě poblíž Karlova mostu. V odpoledních hodinách byl dostatek času pro nasátí předvánoční atmosféry v historické části Prahy, na vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí, nebo v různých obchodních centrech. Večer potom společně navštívili Hudební divadlo Karlín, kde shlédli muzikál Jesus Christ Superstar v hvězdném obsazení českých herců. Zpět do Trutnova se příjemně unavení vrátili až krátce po půlnoci.

O muzikálu

Muzikál / rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Protože producenti měli strach z reakce věřících a církve, vydali nejprve písničky z muzikálu na gramofonovém albu. Až pak byl muzikál uveden živě v londýnském West Endu a později na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona. Novější filmové zpracování je z roku 2000. Režie Nick Morris (zdroj: Hudební divadlo Karlín).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.