O bezpečnosti práce s profesionálem

Kategorie: Aktuality
Autor: Ing. Jiří Franc
Vytvořeno: 27 únor 2020

Ve středisku Svoboda nad Úpou dnes proběhla přednáška pana Pavla Kruliše, jehož firma již několik desetiletí poskytuje komplexní služby v oblasti bezpečnosti práce pro firmy v České a Slovenské republice.

Mezi jeho klienty patří i lesnicky hospodařící subjekty např. Lesní správa Arcibiskupství pražského, Fischer TPD, Zelená biomasa Bohdaneč, LESS & TIMBER či Městské lesy a rybníky Kutná Hora. Vedle obecnějších pracovně právních témat došlo i na zajímavé a působivé rozbory konkrétních případů porušení BOZP v lesnictví s velmi vážnými či fatálními důsledky pro zdraví pracovníků.

Existující tendence upřednostňovat v lesnickém sektoru v nelehkých časech mimořádně rozsáhlé kůrovcové kalamity řešení výrobních a ekonomických problémů na úkor bezpečnosti práce představuje riziko sice známé, nikoliv však vždy respektované. Věřme, že se i informace, které dnes zazněly, stanou pro žáky 2.C, 3.E a 3.H podkladem trvale odpovědného přístupu k pracovním úkolům jak během studia, tak později v pracovním životě.