Lesnictví

V denním čtyřletém studiu se žáci připravují na odborné práce spojené s prací lesního a mysliveckého hospodáře.

Absolventi nacházejí uplatnění u lesnických subjektů, orgánů ochrany životního prostředí, státní správy a myslivosti. Teoretické znalosti aplikují studenti v praxi. Díky spolupráci s brněnskou rodinnou firmou HA-SOFT, s.r.o. máme k dispozici nejmodernější špičkový software pro komplexní řízení lesního hospodářství. Od roku 2019 pracují studenti v rámci výuky Lesnictví se SEIWINEM - nejpoužívanějším informačním systémem pro řízení lesního hospodářství v ČR.

Obdrží oprávnění pro práci s motorovou pilou, křovinořezem, řidičský průkaz na osobní automobil (s možností získat zbrojní průkaz a řidičský průkaz na traktor a nákladní automobil). Studium je ukončeno maturitní zkouškou. Součástí studia je lyžařský kurz, sportovní kurz a zahraniční zájezd do evropských zemí. V mimoškolní činnosti mohou studenti navštěvovat zájmové kroužky, např. trubačský, vábičský, sokolnický, včelařský, preparátorský a kynologický.

 • 41-46-M/01 Lesnictví
 • 4 letý maturitní obor pro denní studium
 • 5 letý maturitní obor pro dálkové studium

Počet týdnů jednotlivých školních aktivit

    1. ročník   2. ročník   3. ročník   4. ročník
 • Výuka
  32 týdnů   32 týdnů   32 týdnů   30 týdnů
 • Souvislé praxe
  4 týdny   4 týdny   5 týdny   -
 • Exkurze
  3 dny   3-5 dnů   1 týden   1 týden
 • Lyžařský kurz
  1 týden   -   -   -
 • Sportovní kurz
  -   1 týden   -   -
 • Komplexní příklad
  -   -   -   1 týden
 • Zahraniční zájezd
  -   -   0-1 týden   -
 • Rezerva
  2 týdny   2 týdny   1-2 týdny   0

Proč studovat u nás

1Jsme lesnická škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce. Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.

2Nabízíme ti kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích. S námi se na trhu práce neztratíš. Jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.

3Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.

4Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.

5Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.

6Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3.000 Kč a dále stipendium až 3.000 Kč měsíčně a 8.000 Kč ročně.

7Existují ještě spousta dalších důvodů proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které důvody to jsou. Lesnická škola je tou správnou volbou pro tebe.

Prezentační video školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.