Ekologie a životní prostředí

Absolventi získávají úplnou kvalifikaci vzdělaných odborníků v oblasti ochrany přírody a životního prostředí.

Obor připravuje nejen úzce specializované pracovníky pro ochranu přírody a lesa, ale i odborníky, kteří jsou schopni odborné ekologické poznatky uplatňovat v různých oblastech (chráněné krajinné celky, národní parky, referáty životního prostředí, inspekční činnost a nakládání s odpady). V rámci studia mají možnost získat zbrojní průkaz a oprávnění k řízení osobního automobilu a traktoru. Studium je ukončeno maturitní zkouškou, která je zároveň i vyšší odbornou zkouškou z myslivosti.Součástí studia je lyžařský kurz, sportovní kurz a zahraniční zájezd do evropských zemí. V mimoškolní činnosti mohou studenti navštěvovat zájmové kroužky, např. trubačský, vábičský, sokolnický, včelařský, preparátorský a kynologický.

  • 16-01-M/01 Ekologie a životní prostředí
  • 4 letý maturitní obor

Počet týdnů jednotlivých školních aktivit

    1. ročník   2. ročník   3. ročník   4. ročník
  • Výuka
  33 týdnů   33 týdnů   33 týdnů   30 týdnů 
  • Souvislé praxe
  2 týdny   2 týdny   3 týdny   1 týden
  • Exkurze
  3 dny   3-5 dnů   1 týden    1 týden
  • Lyžařský kurz
  1 týden   -   -  
  • Sportovní kurz
  -   1 týden   -    -
  • Zahraniční zájezd
  -   -   0-1 týden    -
  • Rezerva
  2 týdny   2 týdny   1-2 týdny    -

Proč studovat u nás

1Jsme lesnická škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce. Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.

2Nabízíme ti kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích. S námi se na trhu práce neztratíš. Jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.

3Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.

4Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.

5Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.

6Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3.000 Kč a dále stipendium až 3.000 Kč měsíčně a 8.000 Kč ročně.

7Existují ještě spousta dalších důvodů proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které důvody to jsou. Lesnická škola je tou správnou volbou pro tebe.

Prezentační video školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.