Mechanizace a služby

Je čtyřletý studijní obor, který v denním studiu poskytuje střední odborné vzdělání ukončené maturitní zkouškou.

Absolventi se uplatní jako operátoři harvestorů, řidiči vyvážecích traktorů, specialisti pro provoz lesních lanovek a ve funkcích středních technicko-hospodářských pracovníků v činnostech, které souvisejí s využíváním techniky a zajišťováním její provozní spolehlivosti. Uplatnění získají také jako výrobní mistři a technici ve výrobních organizacích, technici v dopravě, stavebních, servisních a obchodně ekonomických službách. Součástí studia je získání řidičského oprávnění na osobní a nákladní automobil, dále lyžařský kurz, sportovní kurz a zahraniční zájezd do evropských zemí. V mimoškolní činnosti mohou studenti navštěvovat různé zájmové kroužky. V rámci nepovinného předmětu mohou studenti složit zkoušku z myslivosti a získat zbrojní oprávnění.

  • 41-45-M/01 Mechanizace a služby
  • 4 letý maturitní obor

Počet týdnů jednotlivých školních aktivit

    1. ročník   2. ročník   3. ročník   4. ročník
  • Výuka
  36 týdnů   36 týdnů   36 týdnů   34 týdnů
  • Exkurze
  1 týden   1 týden   1 týden   1 týden
  • Lyžařský kurz
  1 týden   -   -   -
  • Maturitní zkouška
  -   -   -   2 týdny
  • Rezerva
  2 týdny   3 týdny   3 týdny   -

Proč studovat u nás

1Jsme lesnická škola s dlouholetou tradicí a zároveň moderním přístupem k výuce. Náš zkušený pedagogický tým tě perfektně připraví na státní maturitu.

2Nabízíme ti kvalitní výuku cizích jazyků, což oceníš především na zahraničních praxích. S námi se na trhu práce neztratíš. Jako náš absolvent rychle najdeš uplatnění.

3Zapaříš si v moderně vybavené učebně se simulátory pro výuku harvestorových technologií a naučíš se pracovat s harvestorem a vyvážecí soupravou.

4Během studia získáš zdarma u vybraných oborů řidičský průkaz skupiny B, C a T, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem.

5Svůj volný čas využiješ smysluplně, protože naše nabídka zájmových kroužků je opravdu pestrá. S námi se po skončení vyučování rozhodně nudit nebudeš.

6Naše lesnická škola ti pro učňovský obor Lesní mechanizátor nabízí jednorázový příspěvek 3.000 Kč a dále stipendium až 3.000 Kč měsíčně a 8.000 Kč ročně.

7Existují ještě spousta dalších důvodů proč studovat na naší škole. Přidej se k nám a zjisti, které důvody to jsou. Lesnická škola je tou správnou volbou pro tebe.

Prezentační video školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.