Zájmová činnost tohoto typu je na SLŠ poměrně mladá. Její počátky sahají do roku 2001, kdy se o jeho start zasloužil Mgr. Pavel Kraus, a to především zajištěním finanční podpory na nákup základního vybavení.

Zájmový útvar ve florbale pracuje se studenty ve věkové kategorii 15 až 18 let a snaží se zapojovat (alespoň v příležitostných akcích) i studenty VOŠL. Florbal je dynamickým sportem, rozvíjejícím především vytrvalost, obratnost, smysl pro kolektivní spolupráci, kombinační schopnosti apod. Zároveň nabízí studentům možnost 2x týdně na dvě hodiny využít smysluplně svůj volný čas. Vzhledem k nepříliš vyhovujícím prostorovým podmínkám ve vlastní tělocvičně, hledáme každý školní rok možnosti účastnit se společných tréninků s florbalovými kluby města Trutnova, což se nám zatím daří. Zájem o tuto formu využití volného času je trvale značný i přesto, že si účast na těchto akcích musí žáci platit. Na tréninky dochází pravidelně 12 až 15 hráčů. K nejatraktivnějším patřili studenti IV.C (zatím poslední třída sportovní střelby - maturitní ročník 2005).

V každém školním roce má tento ZU dva vrcholy činnosti. První je v měsíci únoru a je jím celoškolský turnaj, kterého se zpravidla účastní deset až dvanáct družstev, včetně týmu pedagogických pracovníků (celková účast na této akci je asi osmdesát žáků). Výsledky turnaje jsou každoročně slavnostně vyhlášeny v aule naší školy. Vítěz obdrží pohár a věcnou cenu (cenou jsou odměněna první tři místa). Dalším významným vrcholem je účast v okresním kole soutěže středních škol. Zde je dosud nejlepším výsledkem druhé místo z ročníku 2005. Toto umístění zaručilo týmu naší školy přímou účast (bez předchozí kvalifikace) v následujícím roce. Od školního roku 2004/2005 byla náplň činnosti obohacena ještě o účast v pohárové soutěži - Pohár Kpt. Jaroše. Týmu SLŠ se podařilo vyhrát hned jeho první ročník (2005).

Aktivity

Kontakty

  • Vedoucí: Zdeněk Pajkrt
  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru