Lesnictví a rozumně provozované myslivecké hospodaření lze tradičně považovat za související činnosti. Pozitivní vztah k myslivosti je také jedním z významných zdrojů specifické identity České lesnické akademie. Studenti mají v rámci studia možnost věnovat se činnostem spjatým s provozem myslivosti ve školní honitbě Javorník.

Školní honitba Javorník

Honební pozemky školní honitby Javorník o rozloze 770 ha se nachází v členitém terénu v nadmořské výšce v rozmezí 600 – 800 m. n. m. Celé území honitby je situováno do ochranného pásma Krkonošského národního parku.

Honitba poskytuje žákům školy dostatečný prostor pro výkon mysliveckých praxí, vybraných témat odborného výcviku (stavba mysliveckých zařízení, jejich instalace v honitbě, následná pravidelná údržba a zimní přikrmování zvěře) a po dovršení 18 let věku a získání odborné způsobilosti (lovecký lístek, zbrojní průkaz, zákonné pojištění) i možnost výkonu práva myslivosti v celém rozsahu. Při těchto aktivitách jsou žáci po odborné a organizační stránce vedeni zkušenými myslivci z řad zaměstnanců školy.

Nejvíce zastoupenou zvěří je v honitbě zvěř srnčí. Její jarní kmenové stavy kolísají v rozpětí 40 - 45 kusů. Dlouhodobě narůstající stavy černé zvěře se nyní pohybují okolo 20 kusů. Chloubou revíru je zvěř jelení, její stav je odhadován na 10 - 12 kusů.

Aktivity

Kontakty

  • Hlavní vedoucí: Ing. Miloš Pochobradský | Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vedoucí pro Trutnov: Ing. Tomáš Herčík | Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vedoucí pro Svobodu: Ing. Aleš Maloch | Emal: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru