Domov mládeže poskytuje ubytování žákům a studentům České lesnické akademie - střední a vyšší odborné školy. Celková kapacita je 174 míst ve dvou budovách. Žákům a žákyním jsou k dispozici dvou a třílůžkové pokoje, včetně pokojů se sociálním zařízením.

Podle vybavenosti jsou pokoje v ceně od 800 Kč do 1.200 Kč. Nejnovější vybavení pokojů využívají děvčata. S jejich stoupajícím počtem však roste nutnost reorganizace a vybavení dalších míst. Od roku 2010 je možné využívat bezplatně internetové připojení ve všech prostorech domova mládeže. Život ubytovaných se řídí Výchovným programem a Vnitřním a Provozním řádem. Škola zajišťuje žákům celodenní stravování ve školní jídelně, která se nachází v budově DM. Veškeré platby za stravu i ubytování probíhají bezhotovostním způsobem.

Provoz domova mládeže

Základním úkolem domova mládeže je vytvářet podmínky pro kvalitní studium a všestranný rozvoj osobnosti žáků a studentů. Snahou všech pracovníků je nabídnout pestré a atraktivní volnočasové aktivity v širokém spektru oborů. Žákům je k dispozici tělocvična školy pro základní druhy sportů (volejbal, basketbal, sálová kopaná) a posilovna. V klubovnách a v areálu školy probíhají četné zájmové kroužky. Mezi žáky jsou velice oblíbené celoškolní turnaje v sálové kopané, šachu, ledním hokeji a florbalu. Třídní učitelé plánují občasné třídní brigády o víkendech. V tomto případě umožňuje škola ubytování na domově mládeže. Stravu je možné zajistit v jídelně. Snahou vedení školy je postupná modernizace vybavení a celkového stavu budov domova mládeže tak, aby sloužil dalším generacím žáků naší školy. Podle vzrůstajícího zájmu uchazečů o studium je patrné, že těchto generací bude stále dost.

Dokumenty ke stažení

Kontakty

Telefon: +420 499 811 413
Mobil: +420 774 640 407
Email: cla@clatrutnov.cz

Adresa

Česká lesnická akademie Trutnov
střední škola a vyšší odborná škola
Lesnická 9, 541 01 Trutnov

Přihlásit se k odběru Newsletteru